Opinie o Nas

monitoring cen

Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Medycyna ajurwedyjska rozróżnia siedem tkanek organizmu ludzkiego (dhatus), które są funkcjonalnymi i strukturalnymi elementami ciała fizycznego. Ich optymalna wydajność zależy od jakości codziennej diety i zdrowego odżywiania.

Przez cały okres życia zachodzi ciągłe odżywianie i regeneracja siedmiu tkanek. Fazy żywieniowe każdego z nich trwają pięć dni i następują w następującej kolejności: osocze (rasa), krew (rakta), mięśnie(mamsa), tłuszcz(meda), kości (asthi), układ nerwowy (majja), esencję narządów rozrodczych (shukra / arthava).

Organizm ludzki jest linią produkcyjną, która przetwarza surowce pochodzące z zewnątrz w postaci żywności i przekształca je w taki sposób, aby były użyteczne w budowaniu tkanek ciała i regeneracji organizmu. Zdrowie i witalność całego organizmu zależy więc całkowicie od prawidłowego trawienia, wchłaniania składników pokarmowych spożywanej diety, które znajdują się w końcowej fazie metabolizmu przeznaczonego do regeneracji i odtworzenia wszystkich siedmiu tkanek organizmu ludzkiego (dhathus).

Ajurwedyjskie eliksiry odżywcze

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl